شُمال از شُمالِ غربی

سینما و ادبیات ـ نوشته‌ها و ترجمه‌های نویسنده‌ی این وبلاگ را بی‌اجازه در هیچ سایت، وبلاگ و نشریه‌ای منتشر نکنید.

هاليوود به چه زبانی بگويد ...

 

حضرت بهروز خان تورانی كه بزرگ ما‌ست و كلی حرف‌های درست‌وحسابی می‌زند و خيلی بهتر از ما و خيلی‌های ديگر بلدست و سينما را هم خيلي خوب مي‌شناسد و چندسالي هم هست كه در سرزمين شرلوك هولمز زندگي مي‌كند، توی وبلاگ‌ش يادداشت و درواقع نكته‌ی خيلي جالبی را نوشته كه حيف‌م آمد همه‌ش را اين‌جا ننويسم.حالا چرايش بماند برای بعد.آقای توراني، خيلی ممنون كه اين‌قدر خوب می‌نويسيد:

 

خوب معلوم بود جايزه‌ي نقش دوم زن به کس ديگری نمی رسد. از همان پريروز که جايزه‌ي مستقل‌ها را که معلوم نيست تا حالا کجا بود و به چه کسانی داده شده، به خانم آغداشلو دادند، معلوم بود که اسکار به بچه‌های خيابان شاهپور نمی‌رسد. همان طور که به عباس کيارستمی بچه‌ي قلهک نرسيد، چون از موسيقی پينک فلويد استفاده کرده بود، به آن بچه‌ي مشکين‌شهر هم نرسيد چون وقتی در فرودگاه نيويورک دستش را به صندلی دستبند زدند، زيادی شعار داد و به مجيد مجيدی هم نرسيد چون سوفيالورن از او خوشگل‌تر بود. اين رنی زلوگر است.نمی دانم از او بهتر است يا نه. اما سفيد پوست تر حتماً هست.

هاليوود ديگر به چه زبانی به تو بگويد که از هزار و يک شب مشرق زمين، حتی يک ستاره در اين هفت آسمان سترون طلوع نخواهد کرد ؟

  
نویسنده : مُحسنِ آزرم ; ساعت ٤:٢٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ اسفند ۱۳۸٢
برچسب‌ها :