امروز ـــ شعری از یانیس ریتسوس

 

 

چه روزِ آرامی                                  

میز خالی‌ست                                  

همه‌چیز همان است که باید باشد                             

دست‌هایم را توی جیب کرده‌ام                            

باید از کسی ممنون باشم؟                               

          

ترجمه‌ی محسن آزرم

عکس، قطعاً، تزئینی‌ست.

درخششِ ابدیِ ذهنِ بی‌آلایش، ساخته‌ی میشل گُندری

/ 25 نظر / 145 بازدید
نمایش نظرات قبلی
nahal

فیلم خیلی خوبیه.

nahal

این دختر اصلا آروم به نظر نمیرسه. اخمشو ببینید.

MeT

درود..خسته نباشی. امیدوارم اینجا را هرگز نبندی و همیشه بنویسی..من کنکور دارم و سر فرصت باید بیام برای خوندن..اما گاهی میخونم. همه چیشو دوست دارم و بیشتر کیشلوها و این شعرهای ساده و برفی..ممنون.

محمد

«تجربه»ی بعدی کِی منتشر می‌شود؟

شیدا

روز آرام و میز خالی چیزی که الآن تجربه اش می کنم [لبخند] نوشته تون خیلی چسبید

امیر

جناب آقای آزرم عرضی داشتم که میخواهم حتما (تاکید میکنم حتما) به مسئولین مهرنامه.تجربه و آسمان انتقال دهید.با این وضع گرانی کاغذ و چاپ نشریات مستقل نمیتوانند دوام بیاورند با اینکه خودم کارمند هستم و با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستم پیشنهاد میکنم به جای اینکه صفحات را کم کنید و از کاغذ کاهی استفاده کنید قیمت این 3 مجله را بالا ببرید چون فشار غیر اقتصادی به اندازه کافی جلوی خلاقیت و چاپ مطالب خوب را از شما گرفته است اگر به علت مسائل اقتصادی هم خودتان از صفحات کم کنید یا از کاغذ کاهی استفاده کنید دیگر نشریاتتان اصلا در حد شما و خوانندگانتان نخواهد بود پس با افزایش قیمت مجله ها را در همین سطحی که هستند نگه دارید(البته تجربه و آسمان را هم با کاغذ براق و گلاسه چاپ کنید و به صفحاتشان بیافزایید) منتقدان نظر بنده هم صرفه جویی های خود را در موارد غیر ضروری دیگر به کار ببرند نه در امور فرهنگی.از اینکه پیام بنده را به تحریریه انتقال میدهید ممنونم.

امیر

جناب آزرم عزیز درباره فقر اینرا بگویم خودم . بسیاری از دوستانم از مشکلات عدیده مالی رنج میبریم اما حاضریم برای داشتن مهرنامه / تجربه و آسمانی با کیفیت از نظر مطلب و کاغذ و صفحات هزینه بیشتری بپردازیم.شعار نمیدهم اما اعتقاد بنده و دوستانم این است: فرهنگ سازنده انسان است پس هرچه برایش هزینه کنیم زیاد نیست ولو با مشکلات فراوان برای خود.منتظر مجلات وزین.پر حجم و پر بار شما هستیم.ممنون از شما.

محمد

حسّم این است که این‌روزها کم نیست شُمارِ مجلّه‌خوان‌هایی که دارند وسوسه می‌شوند دیگر نروند سراغ مجلّه‌هایی که مدت‌هاست برای‌شان عزیز است و برای انتشارش روزشماری می‌کنند و انگار وسوسه می‌شوند که از خریدشان روی برگردانند؛ شاید چون احتمال می‌دهند قیمتِ کاغذ هم‌چنان سیر صعودی داشته باشد. بااین‌حال شخصاً برای مجله‌های محبوبم حتّی دوبرابرِ قیمت‌شان پول بدهم و بخرم و بخوانم. نمی‌دانم ماهی که با مجله «فیلم»، با مجله «۲۴»، با «تجربه» گِره نخورَد، چگونه خواهد گذشت. «تجربه» مجله‌ی خوبی‌ست. امیدوارم تداوم داشته باشد.

امیر

آقای آزرم عزیز اگر قرار باشد به جای افزایش قیمت کیفیت کاغذ و تعداد صفحات را پایین بیاورید تا چند شماره بعد چیزی از مهرنامه نمیماند.راستی شاهد زنده این مدعا همین تجربه است ببینید از وقتی صفحات را کم کردید از لحاظ مطلب دچار افت شد و از وقتی کاغذ را کاهی کردید بازهم از کیفیت مجله کم شد ولی بازهم نمیتوانید از پس هزینه ها بر بیایید پس افزایش قیمت تنها راه حل است وگرنه دیگر نه مهرنامه ای میماند نه تجربه ای و نه آسمانی ....

...

چقدر زیبا جناب آزرم به نظر شما می توان عاشق بود و سکوت کرد؟