هاليوود ريپورتر و هفته نامه ي سينماي نو

اين وبلاگ قرار نبوده كه جز درباره ي سينما و آن چه به سينما مربوط مي شود (مثل داستان يا تياتر ) چيزي بنويسد . از اين بعد هم همين طور خواهد بود . اما اين بار مي خواهم درباره ي قضيه اي بنويسم كه خيلي ها را سر كار گذاشته و باعث گمراهي شان شده است .
هفته نامه ي « سينماي نو » ( وابسته به بنياد سينمايي فارابي ) چند وقتي هست كه صفحه ي آخرش را اختصاص داده به يادداشت هاي آدمي به اسم « رضا فرمانفرما » كه ادعا مي شود ساكن ايالات متحد امريكا ا ست . اين آقا كه گويا به هاليوود هم رفت وآمد دارد دوست صميمي « مت ديمن » و خيلي هاي ديگر است و با « جرج لوكاس » و ديگران رفت و آمد دارد .
اين يادداشت ها توجه خيلي ها را به خود جلب كرده و بعضي گويا نامه هاي مفصلي براي اونوشته اند و جويا شده اند كه در امريكا وضعيت از چه قرار است . يك نفر هم حتا فيلم نامه اي براي او فرستاده كه لابد اگر شد در هاليوود ساخته شود .
خيلي ساده همه ي دوستان سر كار بوده اند . « رضا فرمانفرما » وجود خارجي ندارد . اين را مطمين باشيد . يكي از نويسندگان سابق « گزارش فيلم » كه فعلا در « سينماي نو » مسووليت بخش سينماي ايران را به عهده دارد و دوست من هستند و من هم دوست شان دارم ، دوست دارند طنز هم بنويسند اين صفحه را راه انداخته اند و همه را سر كار گذاشته اند . واقعا متاسفم كه دوست عزيز من و « سينماي نو » به عنوان يك نشريه ي تخصصي سينما و به عنوان ارگان بنياد سينمايي فارابي دست به كارهايي از اين دست مي زنند و به همه مي خندند .
اميدوارم شما جزو آن هايي نبوده باشيد كه براي « رضا فرمانفرما » ي قلابي نامه نوشته اند .

/ 1 نظر / 6 بازدید
سمانه الهي

من براي او نامه ننوشتم . اما به نظرم ميرسيد مشكوك است . از شما ممنونم.