بعد از این ـ شعری از فدریکو گارسیا لورکا


بابل، فیلمی از گی‌یرمو آریاگار و الخاندرو گونسالس اینیاریتو

  

   کودکان می‌نگرند

   جایی را در دوردست.


   رنگ می‌بازد نورِ چراغ

   و چند دخترِ نابینا

   راه می‌پرسند از ماه.


   چه دردناک است

   پیچیدنِ گریه

   در هوا.


   کوه‌ها می‌نگرند

   جایی را در دوردست.

 

 

  بعدِ تحریر: عکس، صرفاً، تزئینی‌ست.

   بابل، فیلمی از گی‌یرمو آریاگا و الخاندرو گونسالس اینیاریتو


/ 6 نظر / 5 بازدید
سپیده

کولیان به دروازه‏های بیت‏اللحم پناه می برند. یوسف قدیس، پوشیده از جراحت و زخم دختری را به خاک می‏سپارد. تفنگ‏های ثاقب، سراسر شب بی‏وقفه طنین‏انداز است. قدیسه‏ی عذرا، برای کودکان از آب دهانِ ستاره‏گان مدد می‏جوید با‏این‏همه، گارد سیویل پیش می‏آید در حال برافشاندن شعله‏هایی که در آن تخیل، جوان و عریان خاکستر می‏شود. ... و دختران دیگر دوانند با بافه‏های گیسوان‏شان از پس در هوایی که در آن گلسرخ‏های باروت می ترکد.

امیر حسین

سلام شما جرم رو ندیدید؟ آخه هیچ ننوشتید ازش؟؟ راستی تحلیل فیلم مهرنامه هم عالی بود!خشته نباشید! قبلا یه بررسی دیگه توی مجله فیلم خوندم که واقعا آشغال بود!! راستی شما twin peaks رو دیدید؟؟

محمود

بر کناره های رود شب را بنگرید که در اب غوطه می خورد. و بر پستان های لولیتا دسته گل ها از عشق می میرند... ..... اقای ازرم از بایت شعر ها ممنون...یک سوال اینکه کدام یک از این فیلم ها {اینجا بدون من،جدایی نادر از سیمین،یک حبه قند}انتظار شما رو بر اورده کردند؟

فرید

آقای آزرم در مورد فیلم فرهادی فکرهایتان را کردید؟!

آیناز

کاش اون یقه جر دادنا و عربده کشیا برای خود کیمیایی بود. چندش اور اینه که استاد علی معلم فرمان دادن که افراد فیلم جرم رو تحویل بگیرند که سایت بره بالا و کافه چی که معلوم نیست چرا امسال یهو عاشق فرزند صبح شده بود بعد از دیدن جرم گریه کرد و فیلم سالش رو پیدا کرد. خیلی کثیفه که کیمیایی این وسط قاب دستمال آقایون شده. مسعود فراستی هر مزخرفی راجع به کیمیایی گفته همیشه سر همین حرفش بوده. بازی خیلی کثیفیه فکر کنم خودت بهتر خبر داری

محمد

من فکر می کنم حرف بدی مسعود فراستی داخل برنامه هفت نزد فقط گفت فیلم جرم پرت و پلاست که اصلا توهینی به مسعود کیمیایی هم نکرد. حالا یه عده به اصطلاح منتقد اومدن با یاداشت هایی که میدن می خوان از آب گل آلود ماهی بگیرن. (مسعود کیمیایی هم که داره سز جاش درجا می زنه )