چنین گفت شابرول...

Claude Chabrol

   فیلم‌ساختن مُهم است، امّا به‌اندازه‌ی زندگی اهمیت ندارد. در خیلی از فیلم‌هایم سعی کرده‌ام به این نکته اشاره کنم. موفّق شده‌ام؟ حتّا موقعِ ساختنِ فیلم سعی می‌کردم به زندگی اهمیت بدهم. در مکان‌های خوش‌آب‌و‌هوا و شادی‌بخش فیلم می‌ساختم؛ درباره‌ی آدم‌هایی که از زندگی‌شان لذّت می‌برند، یا آدم‌هایی که بلد نیستند این کار را بکنند. هیچ‌چی را با یک زندگی خوب عوض نمی‌کنم. حرفش را هم نزنید...

/ 39 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ردموند

حرف فوق العاده ای زده. امیدوارم هیچکی سینما رو از زندگی جدی تر نگیره . سعی کنه به گفته ی شابرول عمل کنه وزندگی رو همیشه بیشتر دوست داشته باشه. چون در غیر این صورت افتضاح میشه. هم زندگی و هم سینما.من این بلا سرم اومده که میگم . یه جور بیماریه روانی عجیبه که شابرول بزرگ فهمیدش. این جمله ی هیچکاک منو نجات داد:یه فیلم فقط یه فیلمه و نه بیشتر.

فرزین

اقاي آزرم امكان تهيه شماره هاي قبلي نافه از دفتر مجله وجود دارد؟ ممنون مي شوم اگر شماره دفتر را به من بدهيد.

یه وبلاگ نویس

سردبیر نافه و پیک سبز قوچانی ست ؟!

رویا

وای سلام اقای آزرم ، پس کجاست این نافه ... همه دکه هارو گشتم .. خسته شدم ...

محمد

با سلام . من یه چیزی برام جالب بود که بعد از گذشت یک سال که در مورد کلود شابرول در مجله فیلم مطلب نوشتند ودرست بعد از چند روز که آن شماره مجله فیلم در آمد کلود شابرول فوت کرد ؟

ناشناس خوشحال

قزوینیه فیلم میسازه اسمشو میذاره جدایی نادر از اکبر!

ناشناس خوشحال

جوک بود آقا محسن. خودم ساختم

ایمان زینعلی

سلام آقای آزرم 1- قربان ، مجله های خاک خورده روی کیوسک روزنامه فروشی (غیر از ماهنامه فیلم - 24-گلستانه-دنیای تصویر ) هزارتا عکس قرتی ها ی بی مغزی که نام خودشون رو گذاشتند : بازیگر رو با قر و فرهایی که تنها از اجنه قرن بیست و یک انتظار می ره ، می چسبونند روی جلد تا بلکه دو زار بیشتر فروش کنند اما دریغ از یک مشتری با سواد و با شعور . حالا که دوماهنامه نافه توو دلمون جا باز کرده ، ناز می کنید و یک لنگه پا نگه مون می دارید بقل کیسوک ها ؟ خدا رو خوش میاد؟ دم شما گرم. راستی مشکل احتمال توقیف دوماهنامه حل شد؟ (چه سوالی ! اصلا به من چه؟) 2- راستی خبر دار شدید استاد بیضایی مهاجرت کرده اند ؟ متاسفانه و ای کاش اصغر فرهادی نازنین بتونه تولید فیلم اش رو ادامه بده....

ح.نیازی

سلام آقای آزرم. امیدوارم خوب باشد. دنیای فیلمسازان هم چقدر جالبه! با خوندن این پست یاد سام پکین پا هم افتادم! اون که خودشو به آب و آتش میزد تا یه فیلم بسازه! زندگی سختی داشته به نظرم!... امروز فیلم (دختران بد) شابرول رو دیدم، فیلم متوسط ی بود! ولی از فیلم های شابرول : سرژ زیبا و پسرعموها و مادام بوآری رو دوست دارم. شاد باشید.

شیدا

امروز بعدازظهر فیلم ویولت نوزیر رو دیدم. ایزابل اوپر مثل همیشه عالی- بود...ولی به قدر داستان زنان یا همون یک داستان زنانه برام لذت بخش نبود دیدنش....فیلمی به اسم زن بی وفا هم داره شابرول؟ فیلم خوبیه؟