سرزدن به کتاب‌خانه ـ 2

 

از هیچکاک و آغاباجی و داستان‌های دیگر [تکّه‌ی اوّل]

 

... مثل این‌که در میدانِ دیدش نیستم. نگاهش از ورایِ من می‌گذرد. چشمانش خالی از هرگونه احساسی‌ست. با دقّت براندازش می‌کنم. خدایا، چه‌قدر پیر شده. دو طرفِ دهان و زیر چشم‌هایش پُر از چروک‌های ریز است. حتّا به‌نظرم می‌رسد غبغب پیدا کرده. کجاست آن چهره‌ی شگفت‌انگیزی که شکوفه‌ی گیلاس را از سکّه می‌انداخت؟ آن پوستِ نرک و شفّافی که نور رویش لیز می‌خورد؟ آن چشمان درشت و پُراحساسی که به «کاری گرانت» نگاه می‌کرد؟ آن صدای گرم و موّاجی که از سیاه‌پوستِ فیلم کازابلانکا می‌خواست آهنگِ «As time goes by» را برایش بنوازد؟ آن نبض تپنده و زنده گلویی که از زیر ملحفه‌ی راه‌راه بیرون بود؟ فیلم طلسم‌شده را می‌گویم. کجاست؟ برگمنِ خاطراتِ من کجاست؟

 

بعدِ تحریر: هیچکاک و آغاباجی، نوشته‌ی بهنام دیّانی، ناشر خودِ نویسنده، تابستانِ 1373

 

بعدِ بعدِ تحریر: نمونه‌ی درخشانِ داستانی نوشته‌ی یک شیفته‌ی سینما. کارِ آدمی که واقعاً عاشق سینماست. حیف که چارده‌سال از اوّلین و آخرین چاپش می‌گذرد...

 

/ 7 نظر / 141 بازدید
ادوارد بلوم

پس اونجور که شما نوشتين نشه گيرش آورد!راستي در مورد نويسنده اش چيزي ننوشتين.کيه ؟چيکارس؟

گریز رنگ خیال

توصیف ها بسیار دلچسب بودند. ای کاش این کتاب ها بیشتر گیر می امدند. هر چند الان هم خیلی هاشان فنجان های خاک را میل می کنند.

crash

اگر می خوای روند دین رو در تاریخ بدونی یه سر به ما بزن

سروان رنو

برای تهیه این کتاب خیلی وقت گذاشتم. بالاخره 10 برابر قیمت جایی گیرش آوردم. محشره

سروان رنو از کافه کلاسیک !

ده برابر یعنی 10 برابر قیمت جلد که 295 تومنه. به عبارت دقیتر 5 سال پیش دست دوم تمیزش رو خریدم 3000 تومن. یکی از بهترین خریدهای عمر. 5 داستانی که در کتاب هست هر یک هزاران تومن ارزش دارند. چند بار خواستم با آقای دیانی در مورد چاپ جدید کتاب و اعلام آمادگی برای همکاری تماس بگیرم تا اینکه از یکی از دوستانشان متوجه شدم به دلیل ضعف شنوایی قادر به صحبت پشت گوشی تلفن نیستند. حیف است قلم به این زیبایی خشک شود.

شیوا

از فیلم "دختر روستایی" که گریس کلی بازیگرشه و به خاطرش اسکار هم برده، تو هیچ صفحه ای مطلبی ندیدم...فیلم خوبیه؟ ظاهراً گمنامه ولی. گشتم تو صفحه شما به نظرم مطلبی ننوشتید در موردش؟ درسته؟